Menu Zavřeno

Voda v bazénu musí být vhodná ke koupání


I když to tak možná venku ještě nevypadá, léto se mílovými kroky blíží a vzhledem k tomu, že předpovědi počasí opět hlásí, že i letošní prázdniny budou ve znamení veder, pořídit si na jaře bazén na zahradu určitě nebude marnou investici. Nemusí se jednat o žádnou obludu, ale bohatě postačí i levnější nadzemní bazén, který sice není příliš vhodný k plavání, ale pokud se chcete někde svlažit a nechce se vám chodit na koupaliště nebo k místnímu rybníku, je to výborná volba. Nevýhodou ovšem je, že o bazén se budete muset alespoň trochu start. Obzvlášť to pak platí o vodě.
dvojčata ve vodě


Správné pH


Na začátku koupací sezóny byste mezi prvními věcmi spojenými s bazénem měli změřit i pH vody. Tento údaje je velice důležitý, jelikož příliš vychýlené hodnoty na jednu nebo na druhou stranu mohou znamenat velké problémy. Nejenže se v kyselé, ale i zásadité vodě dobře daří bakteriím, potažmo řasám, ale také se pomalu ale jistě ničí zařízení samotného bazénu, zvláště to, které je z kovu.
ananasy v bazénu

Nemusíte se obávat, jedná se o postupný proces, kterému jednoduše zamezíte tím, že udržíte pH mezi hodnotami 6,8 – 7,2. Zjistit správné údaje není vůbec složité. Slouží k tomu speciální tester, který lze koupit za pár korun v každém specializovaném obchodě. I levné testery jsou poměrně přesné. Dle naměřených výsledků pak pomocí správných přípravků buďto vodě přidáte na kyselosti nebo zásaditosti a budete podnikat další měření, dokud nebude voda v normě.


Použijte i dezinfekci


Fakt, že pH vody je v pořádku ještě neznamená, že se v ní nemohou množit různí mikrobi. Mohou a množí, jen o něco pomaleji. Proto je nezbytné použít chlorové tablety, které fungují jako dezinfekce a eliminují veškeré nevítané mikro bakteriální návštěvníky, kteří se rozhodli poctít váš bazén návštěvou. Použít chlorový preparát jednou samozřejmě nestačí, je nutné ho dle návodu používat po celou koupací sezónu.

Ohodnoťte příspěvek